ریل گردی نوروزی با تورهای یک روزه – ایرو موزیک

تهرانی هایی که همیشه شهرهای شمالی را مقصد سفرهایشان می دانند، می توانند ریل گردی کنند و با نگاهی دیگر به جاذبه های راه آهن تهران _شمال بنگرند آن هم در فصل بهار و ایام نوروز
سپس در بازار کوچک روستایی محصولات طبیعی و خوراکی هایی نظیر آش های متنوع خریداری می کنند و پس از عبور از مشهورترین سازه های راه آهن شمال مانند سه خط طلا و پل ورسک، در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می شوند تا نمایی معروف از این پل را تماشا کنند. پس از ناهار هم در ایستگاه سوادکوه پیاده شده و ضمن یک پیاده روی سبک، بیشتر با راه آهن آشنا خواهند شد. 

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گردشگران پس از صرف صبحانه در قطار گردشگری به جلگه حاصلخیز ورامین می رسند و با پشت سرگذاشتن آن جلوه هایی از حاشیه کویر را در نزدیک گرمسار شاهد خواهند بود. پس از گرمسار با گردش به سمت شمال، در کنار حبله رود قرار گرفته و کمی بعد به اولین ایستگاه بازدید می رسند که از نمونه ایستگاه های راه آهن با مشخصه های ویژه ایستگاه های تدارکاتی سال های اولیه راه آهن است.

تور راه آهن یک روزه است و بعد از ظهر دوباره به تهران و ایستگاه راه آهن برمی گردید پس خیلی وقت زیادی نمی خواهد. با حرکت از تهران به سمت شمال، خط آهن از دشت های حاصل خیز ورامین، کویر گرمسار، و دامنه های کوهستانی البرز عبور می کند. طبیعت در طول مسیر رنگ به رنگ شده و در هر بخشی از آن می توان جلوه ای متفاوت از ترکیب آسمان و زمین را مشاهده کرد؛ یک روز فوق العاده برای بازدید و لمس اقلیم متنوع، بکر و دیدنی برای دوستداران طبیعت.

چند سالی است که یک باستان شناس کاری متفاوت انجام داده است او از چهار سال پیش تا کنون روی خط ریل تهران شمال مطالعه کرده و به این نتیجه رسیده که جاذبه های مسیر راه آهن تهران به شمال چقدر می تواند جذاب باشد به خصوص برای مسافران این خط ریلی که همیشه مسیر تهران به شمال را در خواب بوده اند و چیزی از زیبایی هایش ندیده اند یا وقتی که می خواستند از روی پل ورسک رد شوند و آن را دیده و ندیده پشت سر گذاشته اند.

گردشگران می توانند در طول روز وسایل شخصی خود را در جایگاه مخصوص بالای صندلی خود قرار داده و در هر بار پیاده و سوار شدن، نیازی به جابه جایی آن نیست. شارژ موبایل یا سایر وسایل الکترونیکی، پریز برق در دسترس بوده و همچنین در طول سفر امکان استفاده از سرویس های بهداشتی داخل قطار وجود دارد. 

حالا در ایام عید فرصتی دست داده تا نگاهی متفاوت به راه آهن ایران داشته باشیم. راه آهنی که تاریخچه آن هم شنیدنی و دیدنی است. چه کسی باور می کرد می توان روزی روی خط راه آهن ایستاد و از بالای پل ورسک روستای ورسک را دید و عکس گرفت. اکنون این امکان فراهم شده است.

تهرانی هایی که همیشه شهرهای شمالی را مقصد سفرهایشان می دانند، می توانند ریل گردی کنند و با نگاهی دیگر به جاذبه های راه آهن تهران _شمال بنگرند آن هم در فصل بهار و ایام نوروز.

پس از کمی گشت به قطار باز می گردند و از مناظر فوق العاده دیدنی مسیر کبوتر دره، سیمین دشت و زرین دشت عبور می کنند و در ده شوراب از قطار پیاده می شوند تا علاوه بر تماشای ترکیب فوق العاده ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پیش روی آن نیز بشنوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *